Image

 

Wystawa Plastyków Amatorów Zgierza

Wystawa ma ponad 30 letnią tradycję – zawsze jest otwierana podczas Święta Miasta, czyli przełom maja i czerwca. Wystawa nie jest konkursem, ale przeglądem prac dotychczas nie publikowanych, z dziedziny malarstwa, grafiki, rzeźby i tkaniny artystycznej oraz metaloplastyki.

W roku 2008 uczestniczyło 52 wystawców – zaprezentowano 236 prac. Zgłoszenia do tegorocznej wystawy przyjmowane są do 25 maja 2009, natomiast do 20 maja prosimy o dostarczenie zdjęcia wybranej pracy, gdyż wszyscy uczestnicy umieszczani są w katalogu wydawanym corocznie.


W dniach 3 - 21.06.2013 odbył się kolejny Przegląd Twórczości Plastyków Amatorów, który zgromadził 59 uczestników ze Zgierza, Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Szczawina, Głowna i ościennych miejscowości.

Ekspozycja liczyła ponad 200 prac z dziedziny malarstwa, rzeżby i tkaniny artystycznej. Przegląd nie ma charakteru konkursu , prace do prezentacji są wybierane przez organizatorów. Wystawa odwiedzana jest przez dzieci, młodzież i dorosłych a przewodnikami po niej są sami twórcy, ktorzy pełnią codzienne dyżury dzielą się z odwiedzającymi tajnikami swojego warsztatu artystycznego.